ADO ile Tek Bir Kaydı Listeleme

ADO ile Tek Bir Kaydı Listeleme isimli dosya, ADO yöntemi kullanılarak birden fazla kaydın yer aldığı verilerden sadece bir tanesinin listelenmesi öğretir.

Tüm Kayıtlar

Dosyamızdaki kayıtların sayısını üstteki kırmızı alanda göreceksiniz. Bu sütun birbirinin tekrarı olacak şekilde birden fazla veri içerir. Kayıt sayısı çok fazla olduğu için, Excel'in kendi yöntemleri ile bu işlemi yapmak oldukça uzun sürecektir.

ADO ise hız konusunda çok daha kısa bir sürede işlemi halletmiş olacaktır. Sonuç olarak alınan ekran görüntümüz şu şekildedir.

ADO ile Tek Bir Kaydı Listeleme

Sadece 12 saniyede, 314.994 kayıttan oluşan veriler tek birer tane kalacak şekilde listelenmiş oldu.
Sayın ziyaretçi,

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

Dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN İNDİR ( 1   )
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
#ADO ile Tek Bir Kaydı Listeleme
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel sayfasında var olan bilgilerin özetini görebilmek için, Şerit Menü -> Gözden Geçir -> Çalışma Kitabı İstatistikleri simgesini kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki gibi bir sonuç verecektir:

Çalışma Kitabı İstatistikleri

Bu işlem için Ctrl + Shift + G kısayolunu da kullanabilirsiniz.

Yükleniyor...