ADO ile Tek Bir Kaydı Listeleme

ADO ile Tek Bir Kaydı Listeleme isimli dosya, ADO yöntemi kullanılarak birden fazla kaydın yer aldığı verilerden sadece bir tanesinin listelenmesi öğretir.

Tüm Kayıtlar

Dosyamızdaki kayıtların sayısını üstteki kırmızı alanda göreceksiniz. Bu sütun birbirinin tekrarı olacak şekilde birden fazla veri içerir. Kayıt sayısı çok fazla olduğu için, Excel'in kendi yöntemleri ile bu işlemi yapmak oldukça uzun sürecektir.

ADO ise hız konusunda çok daha kısa bir sürede işlemi halletmiş olacaktır. Sonuç olarak alınan ekran görüntümüz şu şekildedir.

ADO ile Tek Bir Kaydı Listeleme

Sadece 12 saniyede, 314.994 kayıttan oluşan veriler tek birer tane kalacak şekilde listelenmiş oldu.

ADO ile Tek Bir Kaydı Listeleme - Excel Özellikleri:

InputBox-MsgBox ADO
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

ADO ile Tek Bir Kaydı Listeleme isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

ADO ile Tek Bir Kaydı Listeleme isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir Excel hücresine alt alta olacak şekilde veri yazdırmak isterseniz, bunun en kolay yöntemi Alt + Enter tuşların birlikte kullanmaktır.

Böylece bir hücrede kolayca alt alta veri yazabilirsiniz.

Alt + Enter
Yükleniyor...