ADO ile Mükerrer ve En Büyük Sayıyı Listeleme

admin 10 Ağustos 2020 10 Ağustos 2020 VIP Dosya
ADO ile Mükerrer ve En Büyük Sayıyı Listeleme isimli bu dosyamızda, bir veritabanında tekrarlanan isimleri tek bir şekilde ve bu isimlerin karşılarındaki yazılı tutarların en büyüğünün listelenmesi öğretilmektedir.

Açıklamamız biraz karışık gelebilir, şimdi dosyanın işlevini resimlerle anlatmaya çalışalım.

Veri Tablosu

Üstte gördüğünüz gibi basit bir tablo var. Bu tabloda ise aynı isimlere ait farklı tarih ve tutarlar bulunmaktadır. Dosyanın işlevi, bu aynı resimleri tek bir şekilde listelemek ve ikinci aşamada da, o ismin en büyük rakamının yazılı olduğu kaydı getirmek.

ADO yöntemi bu noktada hız açısından tam işimizi görecektir. Basit bir kaç satırlık kod, Excel'in kendi işlevlerinden çok daha hızlı olarak aşağıdaki gibi sonucu bizlere verecektir.

Gelen Sonuçlar

Gördüğünüz gibi, 11 satırlık veri tablomuzdan rapor olarak sadece 4 satır kaldı. Çünkü benzersiz dört isim var ve ikinci olarakta bu isimlerin en büyük rakamlarını listeledik.

Dosyamızda oluşacak genel görünüm aşağıdaki gibi olacaktır:

ADO ile Mükerrer ve En  Büyük Sayıyı Listeleme

Faydalı olması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
RunAutoMacros - ExecuteExcel4Macro

Daha önce yorum yapılmamış!

Filtre uyguladığınız alanlarda sıralama yapmak için:

Filtre uyguladıktan sonra, filtreyi uyguladığınız alanın yanındaki ok tuşuna basarak açılan menüden sıralama komutlalarını seçebilirsiniz.
Yükleniyor...