ADO ile iki tarih arası raporlama

admin 27 Temmuz 2020 27 Temmuz 2020 VIP Dosya
ADO ile iki tarih arası raporlama isimli dosyamız, Excel'de büyük verilerle çalışan kullanıcıların alacakları rapor sürelerini nasıl kısaltacağını öğretir.

Şüphesiz ki, Excel Makroları Genel Excel kullanımına göre işimizi çok kolaylaştırmaktadır. Lakin iş büyük verilere gelince (yüzbinlerce satır vs) Excel Makroları hız soruun yaşatacaktır. İşte bu noktada devreye giren ADO yöntemi ile alacağınız raporlar, normal Excel Makrolarına göre çok daha hızlı olacaktır.

ADO ile iki tarih arası raporlama

Dosyamıza ait ekran görüntüsü üstteki gibidir. Hız sorunu yaşayanlar için faydalı ve geliştirmeye açık bir örnektir.

Örnek dosyayı indirenler, iki dosya göreceklerdir. Bu iki dosyayı aynı klasöre çıkartıp, "haftalık rapor" isimli dosyayı çalıştırıp kodları inceleyebilirler.

Faydalı olması temennisiyle.

Her gün yayınladığımız ve maksimum 1 dakikalık olan Excel Videolarımızı izlemek için Instagram hesabımızı takip etmek ister misiniz?

BURAYA tıkla ve ExcelDepo Instagram hesabımızı hemen Takip Et

Bu dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir.
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum
BU DOSYADA KULLANILAN EXCEL ÖZELLİKLERİ:
EĞER - İNDİS - KAÇINCI - DÜŞEYARA - RunAutoMacros - ExecuteExcel4Macro

Daha önce yorum yapılmamış!

Çalışma sayfalarının adlarının bulunduğu sekmelerden herhangi birinin ya da Shift Ctrl tuşlarına basmak suretiyle fare ile çoklu seçerek çoklu olacak şekilde seçtikten sonra, üzerine sağ tıklatıp, renklendirebilirsiniz.

image-20200617000401-1.png

Sonuç:

image-20200617000558-2.png
Yükleniyor...