ADO ile iki tarih arası raporlama

ADO ile iki tarih arası raporlama isimli dosyamız, Excel'de büyük verilerle çalışan kullanıcıların alacakları rapor sürelerini nasıl kısaltacağını öğretir.

Şüphesiz ki, Excel Makroları Genel Excel kullanımına göre işimizi çok kolaylaştırmaktadır. Lakin iş büyük verilere gelince (yüzbinlerce satır vs) Excel Makroları hız soruun yaşatacaktır. İşte bu noktada devreye giren ADO yöntemi ile alacağınız raporlar, normal Excel Makrolarına göre çok daha hızlı olacaktır.

ADO ile iki tarih arası raporlama

Dosyamıza ait ekran görüntüsü üstteki gibidir. Hız sorunu yaşayanlar için faydalı ve geliştirmeye açık bir örnektir.

Örnek dosyayı indirenler, iki dosya göreceklerdir. Bu iki dosyayı aynı klasöre çıkartıp, "haftalık rapor" isimli dosyayı çalıştırıp kodları inceleyebilirler.

Faydalı olması temennisiyle.

ADO ile iki tarih arası raporlama - Excel Özellikleri:

EĞER İNDİS KAÇINCI DÜŞEYARA RunAutoMacros ExecuteExcel4Macro

Etiketler

#ADO ile iki tarih arası raporlama
Sayın ziyaretçi,

ADO ile iki tarih arası raporlama isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

ADO ile iki tarih arası raporlama isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.
  ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir hücrenin tüm biçimlerini en hızlı bir şekilde başka bir hücreye uygulamanın en kısa yolu, Excel'in Biçim Boyama iconunu kullanmaktır.
Başka hücreye biçimlendimek istediğiniz ana hücreniz seçiliyken;
Excel Şerit Menü -> Giriş -> Biçim Boyacısı simgesine tıklamanız ve sonra da biçimlendirmek istediğiniz yeni hücreye tıklamanız yeterli olacaktır.

Biçim boyacısı
Yükleniyor...