ADO ile Grup Bazlı Toplama

ADO ile Grup Bazlı Toplama dosyamız, aynı içerikte olan verilere ait farklı rakamları benzersiz olarak gruplandırıp, toplamanın nasıl yapılacağını öğretir.

ADO ile Grup Bazlı Toplama

Ürünlerin Grup Bazlı Toplanması

Dosyada üstte göründüğü şekilde verilerimizin olduğu sayfamız bulunmaktadır. Burada birden fazla rakamı içeren ama aynı ürün kodunu içeren satış rakamları yazılıdır. İstenen husus, ürün kodlarını benzersiz olarak listeleyip, o ürüne ait tüm tutarların toplamını almaktır. Dosyamızdaki kodları çalıştırdığımızda, alınan sonuç aşağıdaki gibi olacaktır:

ADO ile Grup Bazlı Toplama

Hem ADO kullanımı hem de benzer türde bir ihtiyacı olanlar için oldukça faydalı bir örnektir.

ADO ile Grup Bazlı Toplama - Excel Özellikleri:

Val Do-Loop ADO
Sayın ziyaretçi,

ADO ile Grup Bazlı Toplama isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

ADO ile Grup Bazlı Toplama isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Bir veri aralığında bulunan formülleri kolay bir şekilde değere çevirmenin kopyala / yapıştırdan daha kolay bir yolu olduğunu biliyor muydunuz?

Veri aralığınızı seçin ve seçimin kenarına sağ tıklayın, biraz sağa hareket ettirin, orijinal pozisyona geri dönün ve sağ tıklamayı bırakın.
Formülleri değerlere dönüştürmek için kullanabileceğiniz bir menünün göründüğüne şahit olacaksınız.

Formülü hızlıca değere çevirme
Yükleniyor...