ADO ile Benzersiz Listeleme Yapma

ADO ile Benzersiz Listeleme Yapma isimli dosya, birden fazla Excel sayfasında listelenmiş değerleri, ADO ile benzersiz olarak listelemeyi öğretmektedir.

ADO ile Benzersiz Listeleme Yapma

ADO ile Benzersiz Listeleme Yapma

Dosyamız, herkesin kolayca anlayabilmesi açısından çok basit hazırlanmıştır. 3 ayrı sayfada, üstte gördüğünüz basitlikte veriler bulunmaktadır. Dosyanın işlevi, 3 ayrı sayfada bazılarının aynı olduğu bazılarının farklı olduğu bu verileri, ADO ile tek bir kriter olarak listelemektir.

Sonuç üstteki gibi olmaktadır.

ADO ile Benzersiz Listeleme Yapma

Bu işlemde fark edildiği üzere VBA kodu kullanılmıştır. Eğer bu tür bir işlemi formüller ile yapmak isterseniz, ADO ile Benzersiz Listeleme Yapma isimli dosyamızı inceleyebilirsiniz.

ADO ile Benzersiz Listeleme Yapma - Excel Özellikleri:

ADO
İş Hayatına Yönelik Excel Formülleri Kullanımı
Sayın ziyaretçi,

ADO ile Benzersiz Listeleme Yapma isimli dosyayı indirebilmek için, önce Kayıt olmanız ya da kayıtlı üyemiz iseniz Giriş yapmanız, daha sonra ise VIP Üyelik satın almanız gerekmektedir. VIP Üyelik ile sitemizdeki dosyaları tek tıklamayla indirebilirsiniz.

ADO ile Benzersiz Listeleme Yapma isimli dosyayı üye olmadan indirmek isterseniz, aşağıdaki butona tıklayıp, 1-TL ödemeniz yeterli olacaktır. Online olarak ödemenin alınmasına istinaden, 8 saat geçerli indirme linkine yönlendirileceksiniz.   ÜYE OLMADAN SATIN AL
1   )
Üstteki alanda, Google Reklamları yerine sizin reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Daha önce yorum yapılmamış!

Excel'de bir liste oluşturduğumuz zaman, verilerin bulunduğu en sağdaki hücreye gitmenin en kolay yolu; Ctrl + › (Sağ Ok) tuşudur.

Fareyi kullanarak en sağdaki hücreye gitmek için, listenizde herhangi bir hücre seçin.

Seçmiş olduğunuz hücrenin sağ sınır çizgisine çift tıklayın.

Bu şekilde, listenin en sağına hızlı bir şekilde gitmiş olursunuz.

Tekrar en sola dönmek isterseniz, Ctrl + ‹ (Sol Ok) tuşlarına basmanız, aynı işlemi fare ile yapmak isterseniz ise, seçili hücrenin sol sınır çizgisine çift tıklamanız yeterli olacaktır.

ipucu18
Yükleniyor...