Ücretsiz dosya indirmek için üyelik oluşturup, dosyayı indirip işini gördükten sonra, "hesabımı silin" şeklinde aldığımız artan talepler kapsamında; yayın hayatımız devam ettikçe ÜCRETSİZ DOSYA İNDİRME özelliğimizi devre dışı bırakmış bulunuyoruz.

Sitemizden dosya indirmek için Üyelik Paketi satın alabilirsiniz ya da dilerseniz İletişim bölümünden hesap silme talebinde bulunabilirsiniz.

Hesabımı Nasıl Aktif Edebilirim?


Reklam Alanı
Türkiye'nin en popüler Excel Portalındaki içeriklerin en başında reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

2016 yılından itibaren yayında olan ExcelDepo, Nisan 2020 itibariyle köklü bir yapısal değişikliğe gitmiş vs kötü niyetle açılan sahte üyeliklerin önüne geçmek için SMS sistemi ile kayıt olma zorunluluğu getirmiştir.

Bu kapsamda tüm üyelerin hesapları pasif edilmiştir. Bu süreçte hesaplarını aktif etmek istemeyenlerin, talepleri doğrultusunda üyelikleri silinmektedir.

Nisan 2020 döneminden önce sitemize kayıt olan ve hesabını aktif etmek isteyen üyelerimizin, aşağıdaki adımları yerine getirmeleri gerekmektedir.

ŞİFRE BELİRLEME ve CEP TELEFONU TANIMLAMA ADIMLARI


1) E-Posta Adresinize hesabınızı aktif etmeniz için ilk bilgiyi isteme.

Bu seçenek için öncelikle "Giriş" menüsünden, "Şifremi Sıfırla!" linkini tıklamanız gerekir.

Şifremi Unuttum

Üstteki resme göre ilk alana kayıtlı e-posta adresinizi yazıp, listeden E-Posta seçeneğini seçerek güvenlik kodunu yazmanızdan sonra "İşlemi Başlat" butonuna bastığınızda, e-posta adresinize ilk adımı atacağınız link gelecektir.

2) Yeni Şifre Belirleme

E-Posta adresinize gelen bağlantıya tıkladıktan sonra, aşağıdaki resimde örnek ekran görüntüsünü göreceğiniz şekilde, yeni şifrenizi belirleyeceğiniz sayfa açılacaktır.

Yeni Şifre Belirleme

Yeni şifrenizi ve güvenlik kodunu yazıp, "Şifremi Değiştir" butonuna tıkladıktan sonra, sistemimiz sizi Giriş sayfamıza yönlendirecektir.

3) Giriş sayfasındaki bilgileri doldurma

Giriş sayfasında aşağıdaki gibi ekranı göreceksiniz.

Giriş sayfasındaki bilgileri doldurma

Kullanıcı adı ya da e-posta adresini ve parolanızı yazıp, güvenlik kodunu girdikten sonra "Giriş" butonuna bastığınızda, sistemimiz sizi otomatik olarak "Hesabınıza Telefon Ekleyin" isimli sayfamıza yönlendirecektir.

4) Hesabınıza telefon ekleyin

Bu alandaki kullanıcı adı ya da e-posta adresiniz ve güvenlik kodunu girdikten sonra, "Linki e-posta adresime gönder" butonuna tıklayacaksınız.

Hesabınıza telefon ekleyin

Bu adımda e-posta adresinize gelecek olan link, e-posta adresiniz ile eşleşen üyelik bilginize telefon numaranızı tanımlayabileceğiniz link olacaktıır. Butona tıkladıktan sonra, ekranın sağ üst köşesinden gerekli bilgilendirme uyarısınıda göreceksiniz.

5) Telefon numaranızı tanımlama

Gelen linke tıkladıktan sonra, aşağıdaki gibi göreceğiniz olan sayfadaki bilgileri doldurduktan sonra, "Telefonuma SMS Gönder" butonu ile cep telefon numaranızın tanımlanma aşamasını gerçekleşmekte, geriye hesabınızı gelen SMS koduyla aktif etme işlemi kalmaktadır.

Bu aşamada kullandığınız GSM Operatörü ve Lokasyona bağlı olarak SMS gelmesi ile ilgili süre anlamında farklılıklar olabilir. Eğer SMS gelmediyse, biraz beklemenizi tavsiye ederiz. GMS hattınızı doğru tanımladıysanız, gecikmelide olsa mutlaka SMS gelmektedir.

Telefon numaranızı tanımlama

6) SMS ile Gelen Kodu Girme

5. adımdaki butona tıklama işleminden sonra, sitemiz tanımladığınız cep telefon numaranıza bir SMS kodu göndermekte ve sizi aşağıdaki resimde göreceğiniz sayfaya yönlendirmektedir.

SMS ile Gelen Kodu Girme

Cep telefonunuza gelen SMS kodunu üstteki kutucuğa yazıp, "Kaydı Tamamla" butonuna bastığınızda, sistemimiz sizi "Giriş" sayfasına yönlendirecektir.

7) Siteye Giriş Yapma

Giriş sayfasına geldiğinizde, aşağıdaki resimde göreceğiniz kutucuklara kullanıcı adı ya da e-posta adresinizi yazıp, ilk adımda belirlediğiniz şifreyi ve güvenlik kodunu girdikten sonra, "Giriş" butonuna bastıktan sonra artık hesap aktivasyon tanımlama işlemi bitmiş ve siteye giriş yapmış olacaksınız.

Siteye Giriş Yapma

Tebrikler artık siteye giriş yaptınız ama henüz aşamaları tamamlamadınız.

ÜYELİK İÇİN GEREKLİ BİLGİLERİN TAMAMLANMASI


Kişisel Bilgiler

Üyeliğinizi aktif edip, siteye giriş yaptıktan sonra, sistemimiz sizi üyeliğinize ait bazı zorunlu bilgileri doldurmanız için gerekli olan sayfamıza yönlendirecektir. Sol kısmında "Kişisel Bilgiler" yazılı bu sayfada, Adı Soyadı ve Doğum Tarihi alanını doldurmak zorundasınız. Dilerseniz kendiniz ile ilgili küçük bilgilerde yazabilirsiniz.

Bu alandaki Adı Soyadı ve Doğum Tarihi bilgilerine dilediğiniz tanımlamalar yapabilirsiniz. Üzerinde durmuyoruz, boş kalmaması önemli. Lakin, sitemizdeki bazı özel ayrıcalıklardan yararlanmak adına, ileri dönemde hesabınızı doğrulamak isterseniz, yazdığınız doğum tarihinin, Nüfus Cüzdanındaki tarih ile aynı olması gerekmektedir. Eğer bu adımda doğum tarihinizi gelişi güzel bir tarih yazarsanız, hesap doğrulama yapamazsınız! Bunun için site yönetimi ile irtibata geçmeniz gerekir. Tüm bilgileriniz veritabanımızda özel bir algoritma ile şifrelenmiş olarak tutulduğundan ve asla 3. şahıs ya da kurumlar ile paylaşılmadığından dolayı yanlış bilgi yazmak konusunda ısrarcı olmamanızı tavsiye ederiz ama karar yine sizindir.

Kişisel Bilgiler Ekranı

Sitemizde hangi linke tıklarsanız tıklayın karşınıza bu sayfa çıkıyorsa, ok ile işaretlediğimiz iki alanı doldurmamışsınız demektir.

Favori Excel Özellikleri

Kişisel Bilgilerinizi tanımladıktan sonra, ikinci aşamada sizi en az 10 tane ilginizi çeken Excel özelliği seçim sayfası beklemektedir.

Bu sayfada listeden en az 10 en çok 50 Excel özelliği seçip, Kaydet butonuna basmanız gerekir.

Favori Excel Özellikleri

Favori Excel Özellikleri

Bu alanda seçeceğiniz özelliklerin yer aldığı içeriklerimiz, ileriki dönemlerde yazılımıza yapacağımız geliştirmeler kapsamında sizlerin karşısına öncelikle olarak çıkacaktır.

Kayıt Sözleşmesi ve Site Kuralları Kabulü

Favori Excel Özelliklerinden sonra, sitemizin yazılı olan kurallarını ve kayıt sözleşmemizi imzalamanız gerekmektedir.

Ekrana gelen sayfanın en altındaki kutucuğu işaretleyip, Kaydet demeniz gerekir.

Kayıt Sözleşmesi ve Site Kuralları Kabulü

Kurallarımızı kabul etmeyenler siteyi kullanamazlar.

Gizlilik Politikası Onayı

Son adımda sitemizin sizlerin güvenliği ve kişisel bilgilerinizin korunması ve haklarınızın da yer aldığı Gizlilik Politikasının kabulünün onaylanma aşaması bulunmaktadır.

Bu sayfanın en sonundaki kutucuğu işaretleyip, Kaydet butonuna bastıktan sonra artık web sitemizi dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Gizlilik Politikası Onayı

Bu adımların can sıkıcı olduğunun farkında olmakla birlikte, kanuni yükümlülükler, güvence ve kişisel haklarınızın korunması amacıyla zaruri olduğunun önemle altını çizmek isteriz.

Yükleniyor...