Bildirim Alma, Bildirimleri Kapatma


Reklam Alanı
Türkiye'nin en popüler Excel Portalındaki içeriklerin en başında reklamınızın yayınlanmasını ister misiniz?
Reklam vermek istiyorum

Kıymetli üyelerimiz,

Aldığımız bazı üzücü e-postalar nedeniyle bu duyuru yapmamız elzem hale gelmiştir. Web sitemizin son ve kararlı sürümü olan bu hali, çok temel gereklilikler (kredi talebinde bilgi ile e-posta gönderimi, kayıt ve şifre unutmalar esnasdında e-posta gönderimi vs) dışında tüm bildirimler tamamen kullanıcılarımızın yönetimindedir. Web sitemiz dinamik bir yapıda olup, içerik eklendikçe, yorum yapıldıkça ve haftada iki kez izin vermiş abonelerimize e-posta gönderimi yapılmaktadır. Bu bildirimlerin tamamı da otomatik haldedir. Yani bizlerin özel duyurular ya da gerekli bilgilendirmeler dışında toplu e-posta gönderimimiz mevcut değildir.

image-20200724005441-2.png

Üstte giriş kısmında nedenini belirttiğim ve bu duyurunun hazırlanmasına sebep ve gerçekten bizleri inciten e-postayı takdirlerinize iletiyorum. Bu kullanıcının tek yapması gereken ayarlardan bildirimleri kapatması. Lakin sitenin bir kaç özelliğini okumamış, öğrenmek istememiş ve tüm olumsuz fikirlerini suçlayıcı bir dille bizlere yöneltmiş. "Ayarları da değiştiremiyorum" demiş. Oysa bahsettiği ayarlar belki binlerce kez test edildi ama yapacak bir husus yok ne yazık ki!

Şimdi adım adım sitemizdeki bildirimlerin ne amaçla kullanıldığını aşağıda aktaracağız.

Öncelikle Bildirim ayarlarınızı yapmak için https://www.exceldepo.com/Ayarlar/Tercihler linkine tıklamanız gerekecektir. Açılan sayfanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir:

image-20200724005927-3.png

Sitemizde üstte kutu ile işaretlediğim listedeki bildirimler tamamen kullanıcılarımızın tercihleri ile gerçekleşmektedir. Bildirimlerimiz dört şekilde yapılmaktadır.

  1. SMS
  2. E-Posta
  3. Site Bildirimi
  4. Tarayıcı Bildirimi
Bu bildirimlerin tamamını pasif ederseniz, sitemizden zorunlu bildirimler dışında asla bildirim almazsınız!

Eklediğim içeriğe yorum yapılınca

Bu bildirim, eğer sitemize bir içerik eklemişseniz ve sizin dışınızda herhangi bir üyemiz tarafından o içeriğe yapılan yorumda gelen bildirim demektir. Çalışması için sitemize bir içerik eklemiş olmanız gerekir. Normal kullanıcılar hangi seçeneği işaretlerse işaretlesin içeriği yoksa zaten bildirim almazlar.

İçerikteki yorumum cevaplanınca

Eğer sitemizdeki herhangi bir içeriğe yorum yapmışsanız, sizin yorumunuza bir başkasının yaptığı yorumun size bildirim ile gelmesini istiyorsanız, bildirim seçeneklerinden dilediğinizi aktif edebilirsiniz.

Profildeki yorumum cevaplanınca

Herhangi bir ExcelDepo kullanıcısının profiline yaptığınız yoruma bir cevap geldiğinde bildirim almak isterseniz, buradaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

Profiline birisi yorum yaptığında

Herhangi bir Excel kullanıcısı sizin profilinize yorum yaptığında bildirim almak isterseniz, buradaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

Site görüşümdeki yorumumum cevaplandığında

Web sitemize bir görüş yazdınız ve bu görüşe bir cevap yazıldığında bildirim almak için buradaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

Kullanıcı beni takip ettiğinde

Herhangi bir ExcelDepo kullanıcısının sizi takip ettiğinden haberdar olmak isterseniz, buradaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

Puan kazandığımda

ExcelDepo çok fazla puan kazanma imkanına sahip bir sitedir. Kazandığınız puanlar ile bedava üyelik paketi satın alabilirsiniz. Eğer puan kazandığınızda bildirim almak isterseniz, bu seçenekleri kullanabilirsiniz.

İçerik eklendiği zaman bildirim gelsin mi?

Web sitemize eklenen içeriklerde kullanıcılarımıza otomatik olarak bildirim gitmektedir. Eğer her içerikten haberdar olmak isterseniz buradaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

Site üzerinden duyuru bildirimleri alınsın mı?

Sitemizde yaptığımız duyurulardan haberdar olmak isterseniz (bedava üyelik, kampanya, hediye kuponları vs gibi promosyonlar duyuru ile yayınlanır) buradaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

İlgi alanıma ait içerik girildiğinde

Sitemize kayıt olduğ0unuzda en az 10 en çok 50 Excel özelliği seçimi yapmıştınız. Yeni eklenen içeriklerimizde bu özelliklere yer verilmişse ve haber almak isterseniz, buradaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

Üstte de belirttiğimiz gibi, tüm bildirimler dinamik bir yapıda olup, sadece bildirim almaya izin vermiş kullanıcılara gitmektedir. En üst resimde görülen tüm bildirim seçeneklerini pasif etmeniz halinde, sitemizden ilgili konularda asla bildirim almazsınız.

Soru ve yorumlarınız için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Sayın Bahadır Örkmes,


Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Ancak ne kadar detaylı yazılırsa, yazılsın; inanın yazılanlar doğru dürüst okunmuyor ya da okunsa bile kimsenin aklında kalmıyor. Ne yazık ki, gerçek budur.

Bir üyenin yazdıkları kırıcı ve incitici sözler..... Size mesaj çekebilir ve soruna ilişkin bilgi alabilirdi. Hiç hoş olmadı.

Hayırlı işler ve başarılar dilerim.

Sevgi ve saygılar.


Selim ağabey biz sizler gibi kıymetli üyelerimize bakıyoruz.
Kötü söz kişinin kendisine aittir.

Kalın sağlıcakla.Yükleniyor...